UPRISING | Street Dance & Krumpography | WORKSHOPS - Warsztaty z Shin Tao! 03 czerwca 2012

Urban Dance Zone's picture
Urban Dance Zone
Początkujący
Wed, 05/30/2012 - 18:13

W pierwszy czerwcowy weekend, w prezencie dla wszystkich, którzy w głębi duszy wciąż mają w sobie coś z dziecka - ciekawych świata, pełnych energii i głodnych inspiracji - mamy dla Was niesamowite warsztaty ze stylów, jakich w Łodzi często nie spotkacie!
Zastanawiacie się może skąd tak niespotykany tytuł tego eventu? Otóż warsztaty te to swoisty powrót Shin Tao, który obdarza je w związku z tym wielką symboliką. Tao przeszedł już długą drogę jako człowiek i tancerz, emocjonalnie i stylistycznie ewoluował od czasu przed "You Can Dance" i to, z czym możecie go kojarzyć także uległo metamorfozie.
 
Tao głęboko wierzy, że taniec ratuje nas przed rzeczywistością, pomaga przerobić w sobie emocje i motywuje nas do pracy. Czas, życie, program - to wszystko zmieniło jego patrzenie na świat i jego taniec.
Teraz Shin Tao chce podzielić się swoim doświadczeniem z Wami. W niedzielę 3-ego czerwca otworzy Wam głowy, zobaczy co w nich macie, wszystko tam poprzestawia, doda coś od siebie i zobaczycie - efekt zaskoczy Was samych...
Przygotujcie się na ogromną dawkę mocy, wiedzy i pracy, które dadzą Wam całkiem nowe spojrzenie na taniec. Przekonajcie się sami!
 

Program Warsztatów:
Niedziela, 3.06.2012, Szkoła Tańca Urban Dance Zone:
1) godz. 14:00 - 15:30: Street Dance
2) godz. 15:45 - 17:15: Krumpography
3) Niespodzianka! 17:30 - 18:30: Niektórym dobrze już znany i lubiany:) BLOK DYSKUSYJNY dla wszystkich uczestników warsztatów! Jeśli coś Was nurtuje, macie jakieś pytania, wątpliwości, a może coś takiego pojawi się w Waszych głowach w czasie trwania warsztatów, czy też zwyczajnie chcecie pogadać o tańcu, kulturze hip-hop albo o życiu - zapraszamy Smile Jesli będzie ciepło, to tak jak ostatnio, usiądziemy sobie w kole przed Urbanem i szaman Tao Was zaczaruje...! Smile) I warto dowiedzieć się rzeczy, jakich ciężko i długo szukalibyście sami.
 

Cennik:
1 zajęcia = 35 zł
2 zajęcia = 50 zł.
Na zapisy czekamy w Recepcji UDZ - bezpośrednio, na maila lub telefonicznie, najpóźniej do 01.06.2012 do godziny 20:00 Smile
 

Prowadzący - SHIN TAO:
"Połączenie dwóch pozornie nie pasujących do siebie światów. Tworząc stara się pracować na grze przeciwieństw i łączeniu ich w oryginalny jak zarówno akceptowalny sposób. Niewiarygodna, charakterystyczna, pełna charyzmy, entuzjazmu i pokładów energii osoba. Mająca swoje, momentami, zupełnie odmienne poglądy, które pomogły mu inaczej postrzegać otaczający nas świat.
Stara się przekazywać wiedzę by pomóc ludziom poznać samego siebie. Twierdzi, iż sztukę, tak jak religię, trzeba poczuć aby móc w pełni się nią fascynować i oddać się jej.
Tworząc coś nowego trzeba wpierw poznać korzenie danej dziedziny, aby moc zbudować z tego drzewo, gdyż "nie będziemy umieli dobrze biegać nie umiejąc chodzić".
Unika sytuacji, w których jest nakłaniany do "popisywania" się swoimi umiejętnościami tanecznymi, tak samo postępuje na zajęciach i uczy tego innych. Uważa, iż taniec jest dlatego piękny, bo nie jest wymuszany, lecz tworzony pod wpływem emocji, doświadczeń życiowych.
Powtarza często "róbcie coś bo tego chcecie, a nie bo musicie, nie zmuszajcie się do czegoś, co ma być przyjemnością".
Rok 1995 był momentem rozpoczęcia jego przygody z tańcem. W turniejach startować zaczął dopiero po 10 latach, w momencie gdy myślał, że już jest na to gotów jako tancerz, lecz z końcem roku 2008 tak naprawdę sobie uświadomił i zrozumiał czym dla niego jest taniec. Takie doświadczenia powodują, iż ciężko mu odpowiadać na pytania "ile tańczy" lub "co tańczy".
Jego styl można przyrównać do hybrydy, swoistej mutacja Krump'u i kultury ulicznej, na której się wychowal i rzeczy, które na codzień odkrywa.
Styl taneczny, jak sam opisuje to Fusion, ze względu na świadomość tego co robi, szacunku do osób związanych z kultem hip-hopu. Tego co reprezentuje nie nazywa hip-hopem, ponieważ w dzisiejszych czasach muzyka i sztuka są tak bardzo rozwinięte i różne ich dziedziny łączą się z sobą w taki sposób, że obrazą i brakiem szacunku dla pracy innych było by nazywanie i upraszczanie swoich umiejętności w ten sposób. Wciąż szuka przeróżnych technik tanecznych, które by mógł połączyć, kierowany muzyka, sercem i słowami.
Można u niego odnaleźć inspiracje takimi stylami jak:
Hype, Abstrakct, Hip-hop, Wacking/Punking/Voguing, Krump, House, New age, Dancehall, Lyrical, Flowgraphy, Popping, Clowning, Groove i wiele innych, o stylizacji rodem z musicali i występów gospel, jak również movements'ów - Snap Dance, Walk it out, Chicken Noodle Soup.
Dzięki temu od niedawna Shin staje się rozpoznawalny przez swoja, momentami, udziwnioną stylistykę i fuzję miedzy nim a muzyką, nie zawsze związaną z ulicą.
Zajęcia, jak sam mówi, są przeznaczone dla ludzi otwartych, nie bojących się, chętnych do uczenia się jak najwięcej .Ma zasadę:
"Jaką energię ludzie mi dają taką ja im dam" oraz "Muszę widzieć, że od samego początku są nakręceni na zajęcia... a nie, że przyszli z przymusu"."
 
Widzimy się na sali...Smile!
 
więcej: http://www.urbandance.pl
Urban Dance Zone na Facebook:http://www.facebook.com/urbandancezone

Szkoła Tańca Urban Dance Zone
Al. Piłsudskiego 8/10, Łódź
tel. 695-385-254
www.urbandance.pl
biuro@urbandance.pl